Κυριακή, 1 Απριλίου 2018

9 Μοναδικά Μαθήματα Ζωής που διδάσκει το Σκάκι


Το σκάκι είναι μια από τις πιο μεγάλες ανθρώπινες δημιουργίες. Είναι ένα παλιό παιχνίδι, αλλά οι κανόνες, όπως τους γνωρίζουμε σήμερα, αριθμούν 500 χρόνια ζωής. Ο τρόπος που κινείται το κάθε κομμάτι και οι πιθανοί συνδυασμοί απαιτούν σκληρή δουλειά και χρόνο από τον παίκτη, αν θέλει να κάνει σωστές κινήσεις.
Επιπλέον, το σκάκι είναι ένας καθρέφτης της ανθρώπινης εμπειρίας. Ο παίκτης μαθαίνει από τις εμπειρίες του, απομνημονεύει συγκεκριμένα μοτίβα, μεθοδεύει στρατηγικές, στήνει παγίδες, αναλύει καταστάσεις και παίρνει αποφάσεις.
Το σκάκι τελικά δεν είναι απλά ένα παιχνίδι. Είναι ένας εξαιρετικός τρόπος να πάρεις μαθήματα για την ζωή.
1.Οι Γυναίκες είναι Ισχυρές και οι Άντρες Απαραίτητοι

Η βασίλισσα είναι το πιο ισχυρό και ευέλικτο κομμάτι στην σκακιέρα, ενώ ο βασιλιάς είναι αργός και με περιορισμένες κινήσεις. Όμως το παιχνίδι μπορεί να συνεχιστεί, ακόμη και αν η βασίλισσα έχει βγει από το παιχνίδι και δεν θα τελειώσει, αν δεν χαθεί ο βασιλιάς.
Όπως και την πραγματική ζωή, οι γυναίκες, με την ευελιξία και τα άλλα τους χαρακτηριστικά που μας έλκουν σε αυτές, συχνά είναι στο επίκεντρο της προσοχής, όμως είναι η αποφασιστικότητα του άντρα που πολλές φορές κρίνει το αποτέλεσμα
#2. Η Τακτική είναι το 99%
Το σκάκι, όπως και η ζωή, απαιτεί καλά οργανωμένη στρατηγική. Χρειάζεται ένα μακροπρόθεσμο σχέδιο, όμως χρειάζεται εξίσου να είσαι σε επαγρύπνηση για τυχόν ευκαιρίες ή απειλές που μπορεί να εμφανιστούν ξαφνικά.
Μια κίνηση μπορεί να αλλάξει την ροή του παιχνιδιού.
Για να τα καταφέρεις πρέπει να ξέρεις καλά τους κανόνες, να έχεις «μετρήσει» τις επιλογές σου και να κάνεις κινήσεις που μερικές φορές μπορεί να μην είναι προς τα εμπρός.
#3. Υπάρχουν Σίγουρες Κινήσεις, αλλά η Δημιουργικότητα Κερδίζει
Αναλόγως σε πιο στάδιο του παιχνιδιού βρισκόμαστε, υπάρχουν διαφορετικές τακτικές, που απαιτούν και διαφορετικές ικανότητες. Η αρχή του παιχνιδιού χρειάζεται εμπειρία και γνώση των ανοιγμάτων που είναι σε γενικές γραμμές κοινά.
Όσο το παιχνίδι προχωράει, απαιτείται σε μεγαλύτερο βαθμό δημιουργικότητα και ευρηματικότητα. Μπορεί να υπάρχουν κάποιες σίγουρες και ίσως προβλέψιμες λύσεις, αλλά μια αντισυμβατική κίνηση μπορεί να φέρει καλύτερο αποτέλεσμα.
Μην κολλάς σε μια συνταγή. Τα πράγματα είναι πάντα ανοιχτά και υπάρχουν μυριάδες πιθανών κινήσεων και αντίστοιχων πιθανών απαντήσεων.
#4. Δεν αρκεί το Ταλέντο. Χρειάζεται Σκληρή Δουλειά
Αν ο απλός στρατιώτης καταφέρει να φτάσει στο τέλος της σκακιέρας, τότε μπορεί να πάρει προαγωγή.
Αυτό είναι μια μεταφορά που βρίσκει αναλογία στην αληθινή ζωή!
Οι άνθρωποι μπορεί να έχουν κάποιο ασυνήθιστο, άγνωστο ταλέντο, το οποίο μπορεί να εμφανιστεί και να το εκμεταλλευτούν μετά από σκληρή προσπάθεια.
#5. Αν δεν Έχεις Ευκαιρίες, Δημιούργησε τιςΣτο σκάκι, είναι χαζό να αφήνεις το παιχνίδι να προχωρήσει περιμένοντας τον αντίπαλο να κάνει το λάθος. Αν πιστεύεις ότι θα κερδίσεις με αυτόν τον τρόπο, το πιθανότερο είναι ότι τελικά θα χάσεις.
Πρέπει να δημιουργείς ευκαιρίες. Δεν γίνεται να περιμένεις για την τέλεια στιγμή για να δείξεις τις δυνατότητες σου ή για να διεκδικήσεις αυτό που θέλεις. Αυτή η στιγμή μπορεί να αργήσει ή ακόμη και να μην εμφανιστεί ποτέ.
Αυτό είναι ένα μάθημα που μπορείς να πάρεις από το σκάκι και να το εφαρμόσεις παντού: στο φλερτ, στον επιχειρηματικό κόσμο, στον αθλητισμό και αλλού.
Στο φλερτ για παράδειγμα, σημαίνει πως πρέπει να εκφράζεις τις προθέσεις σου.
#6. Διορατικότητα:
Στο σκάκι παίζεις πάντα με έναν σκοπό. Να κρατήσεις τον βασιλιά σου και να «φας» τον αντίπαλο βασιλιά. Πρέπει να έχεις την μεγάλη εικόνα στο μυαλό σου, καθ’ όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και να κάνεις κινήσεις προς την επίτευξη του μεγάλου στόχου.
Μπορεί να χάσεις πιόνια, αλλά ο τελικός σκοπός είναι που μετράει. Πολλοί άνθρωποι φοβούνται να κάνουν θυσίες και αδυνατούν να δουν την μεγάλη εικόνα πίσω από αυτές. Κάποιες φορές στην ζωή, όπως και στο σκάκι, οι απώλειες είναι αναπόφευκτες, για να μπορέσουμε να προχωρήσουμε μπροστά και να υπάρξει εξέλιξη.
Και στις δύο περιπτώσεις λοιπόν, στην ζωή και στο σκάκι, η διορατικότητα κερδίζει.
#7. Είναι Αποδεκτό να Απειλείσαι
Σε μια παρτίδα σκάκι, κάθε στιγμή θα απειλείσαι, αλλά και θα απειλείς και αυτό είναι απολύτως αποδεκτό. Φαντάζεσαι ένα παιχνίδι, χωρίς καμία πρόκληση, που δεν θα χρειαζόταν να δυσκολευτείς και να σκεφτείς; Δεν θα είχε κανένα ενδιαφέρον.
Η πίεση είναι μέρος του παιχνιδιού. Συχνά πάνω στην πίεση μπορεί να βρεις μια δυνατή λύση ή να δημιουργήσεις μια καλή ευκαιρία που θα σε οδηγήσει στον στόχο σου. Είναι λοιπόν αποδεκτό και φυσιολογικό να δέχεσαι απειλές στην ζωή. Μπορεί να υπάρχει ο φόβος της απόρριψης ή ο φόβος της αποτυχίας, το ζήτημα είναι να ξέρεις πώς θα τα αντιμετωπίσεις, για να βγεις νικητής.
#8. Είσαι Μόνος σου
Η έκβαση του παιχνιδιού εξαρτάται από τις αποφάσεις που εσύ θα πάρεις και από τις κινήσεις που εσύ θα επιλέξεις να κάνεις. Οι μάχες είναι δικές σου.
Μπορεί να έχεις συμμάχους, άλλους ανθρώπους δίπλα σου ή υφιστάμενους, όμως από εσένα εξαρτάται το πώς θα πολεμήσεις.
Όπως στο σκάκι έχεις τα πιόνια σου, έτσι και στην ζωή έχεις διάφορους πόρους, ανθρώπινους, οικονομικούς κλπ.
Πρέπει να μπορείς να τους εκμεταλλευτείς στο έπακρο και να μάχεσαι. Ίσως κερδίσεις, ίσως όχι. Αν χάσεις όμως, θα χάσεις με αξιοπρέπεια και θα αναλάβεις την ευθύνη.
#9. Οι Αποτυχίες Διδάσκουν
 Οι περισσότεροι από εμάς φοβόμαστε να αποτύχουμε. Όμως η αποτυχία είναι ένδειξη προσπάθειας και χωρίς προσπάθεια, δεν γίνεται τίποτα.Αυτό είναι κάτι που μας διδάσκει με τον καλύτερο τρόπο το σκάκι. Θα χάσεις πάρα πολλές φορές και θα αντιμετωπίσεις πολλές αποτυχίες, προτού καταφέρεις να κερδίσεις και να επιτεύξεις τον στόχο σου.Ένας δύσκολος αντίπαλος που θα σε κάνει να χάσεις, θα σε βοηθήσει να γίνεις καλύτερος και να εξελιχθείς. Έτσι και στην ζωή, οι προκλήσεις και οι αποτυχίες θα σε βγάλουν από την ζώνη άνεσης και θα σε διδάξουν μαθήματα, που θα σε βγάλουν νικητή στην συνέχεια της προσπάθειας σου.Το σκάκι δεν είναι ένα απλό παιχνίδι που θα παίξεις όταν βαριέσαι ή αν θες να ξεφύγεις από την βαρεμάρα.Είναι ένας τρόπος ζωής και έχει πολλά να σε διδάξει, τα οποία βρίσκουν εφαρμογή στην καθημερινότητα. Κάθε παρτίδα έχει να σου δώσει κάτι νέο και αυτό είναι το συναρπαστικό στο σκάκι.

Πέμπτη, 8 Μαρτίου 2018

Προκριματικοί αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης και Σερρών 2018.

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙΟΥ 2018
Προκριματικοί αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης και Σερρών
22 Ομάδες και 331 σκακιστές αγωνίστηκαν στις 3 και 4 Μαρτίου 2018 στην Αλεξανδρούπολη!!!
Την τιμητική του είχε το σκάκι το διήμερο 3 και 4 Μαρτίου 2018 στην Αλεξανδρούπολη, όπου σημειώθηκαν με απόλυτη επιτυχία οι προκριματικοί αγώνες της περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης και Σερρών, για το Μαθητικό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκακιού 2018.
Είκοσι δύο (22) Ομάδες αγωνίστηκαν το Σάββατο 3 Μαρτίου σε πέντε γύρους, ενώ την Κυριακή 4 Μαρτίου 331 σκακιστές από 6 νομούς αναμετρήθηκαν στο ατομικό σε 7 γύρους από τις 11 το πρωί έως τις 7 το απόγευμα!
Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν στο ξενοδοχείο Ramada Plaza Thraki, το οποίο στην κυριολεξία κατακλύστηκε από τους σκακιστές και τους συνοδούς τους, πάνω από 1000 άτομα!!
Την διοργάνωση των αγώνων ανέλαβε το σκακιστικό τμήμα του Εθνικού σε συνεργασία με την ΕΣΣΑΜΘ και τον Δήμο Αλεξανδρούπολης. Οι τελικοί αγώνες του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος θα διεξαχθούν στην Αθήνα και συγκεκριμένα στο Περιστέρι από 31/3 έως 2/4/2018.
ΟΜΑΔΙΚΟ
Στο Ομαδικό ο νομός Καβάλας συμμετείχε με 11 συνολικά ομάδες, σε Δημοτικά-Γυμνάσια-Λύκεια, ο νομός Ξάνθης με 3 ομάδες στα Δημοτικά και ο νομός Έβρου με 7 ομάδες στα Δημοτικά-Λύκεια.
• Πρωταθλήτρια ομάδα στα Δημοτικά αναδείχθηκε η ομάδα των Φερών.
Την 2η θέση κατέλαβε η ομάδα από το 16ο Καβάλας και την 3η θέση η ομάδα
από το 12ο Ξάνθης. Για τους τελικούς προκρίνονται ακόμη το 18ο και το 2ο
Καβάλας.
• Πρωταθλήτρια ομάδα στα Γυμνάσια αναδείχθηκε η ομάδα του 5ου Καβάλας.
Την 2η θέση κατέλαβε το 1ο Καβάλας και την 3η θέση το 3ο Καβάλας.
• Πρωταθλήτρια ομάδα στα Λύκεια αναδείχθηκε η ομάδα του 1ου Καβάλας. Την 2η θέση κατέλαβε το 3ο Λύκειο Αλεξανδρούπολης
ΑΤΟΜΙΚΟ
Στο ατομικό αγωνίστηκαν συνολικά 331 σκακιστές. Από τον νομό Έβρου 119, από τον νομό Καβάλας 70,από τον νομό Ξάνθης 51, από τον νομό Δράμας 37, από τον νομό Ροδόπης 33 και από τον νομό Σερρών 21.
Πρώτη στην συγκομιδή μεταλλίων ήταν η Καβάλα με 20 μετάλλια συνολικά ,6 χρυσά, 4 ασημένια, 5 χάλκινα και 5 χρυσά καλύτερου κοριτσιού. 
Την 2 θέση στην συγκομιδή μεταλλίων κατέλαβε ο νομός Έβρου με 12 μετάλλια, 3 χρυσά( 1 από Φέρες και 2 από Αλεξανδρούπολη), 3 ασημένια(1 από Φέρες και 2 από Αλεξανδρούπολη), 2 χάλκινα (1 από Διδυμότειχο και 1 από Αλεξανδρούπολη) και 4 χρυσά καλύτερου κοριτσιού( 2 από Φέρες και 2 από Αλεξανδρούπολη).
Την 3 θέση κατέλαβε ο νομός Ξάνθης με 5 μετάλλια (1 χρυσό, 3 ασημένια και 1 χάλκινο).
Στην 4η θέση ισοβάθμησαν οι νομοί Δράμας και Σερρών με 4 μετάλλια ο κάθε νομός. Η Δράμα κατέκτησε 1 χρυσό, 1 ασημένιο και 2 χρυσά καλύτερου κοριτσιού, Οι Σέρρες 1 χρυσό, 1 ασημένιο και 2 χάλκινα.
ΛΥΚΕΙΑ
1ος Γεωργιάδης Νικόλαος Ξάνθη με το απόλυτο 7/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Σαμαρίδης Κωνστανρινός Καβάλα με 5/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Βαλλιάνος Γεράσιμος Αλεξανδρούπολη με 5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Καλύτερο κορίτσι Αϊβαζιάν Ελπίδα Σοφία Αλεξανδρούπολη με 4/7 Χρυσό μετάλλιο.
Προκρίνονται επίσης : Λεϊλόγλου Νικόλαος( Καλαμπακίου Δράμας), Μαυρουδής Κωνσταντίνος(Δράμα) Τολιόπουλος Κωνσταντίνος (Σέρρες).
Γ΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος Σαχινίδης Κωνσταντίνος Δράμα με 6/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Μπλίτσας Ορέστης Αλεξανδρούπολη με 5/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Ουμουτίδης Χρήστος Ξάνθη με 4,5/7 με Χάλκινο μετάλλιο.
Καλύτερο κορίτσι Κυριακίδου Χρυσούλα Δράμα με 4/7 Χρυσό μετάλλιο.
Προκρίνονται επίσης: Κουγιουμτζής Ιορδάνης Δράμα, Μουρκάκης Ιωάννης- Μάριος Ξάνθη.
Β΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος Κυριακίδης Αναστάσιος Καβάλα με 6/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Βαλσαμίδης Αθανάσιος Φέρες με 6/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3η Χριστοφορίδου Καλλιόπη Σέρρες με 5/7 Χρυσό μετάλλιο κοριτσιού.
4ος Βουτσάς Χρήστος Καβάλα με 4,5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Προκρίνονται επίσης με 4/7: Τερζή Ευαγγελία Φέρες, Ευαγγελίδης Κωνσταντίνος Καβάλα, Μακεδός Ιωάννης Καβάλα, Καμπούρη Ζαφειρία Μαρίνα Ορεστιάδα. Η οποία είναι και η μόνη που προκρίθηκε !!!, παρόλο που φέτος υπήρχαν πολλές ελλείψεις από μαθητές που δεν συμμετείχαν ήτανε μόνο  20 μαθητές και μαθήτριες στο σύνολο .  Η Ζαφειρινα είναι η μόνη μαθήτρια που στην Ορεστιάδα έχει καταφέρει να κατακτήσει για έκτη φορά την συμμετοχή της στα τελικά σχολικά πανελλήνια μετά από δυο χρονιά απουσίας  απ τις πρώτες θέσεις πράγμα που δεν έχει καταφέρει κάνεις μαθητής-τρία από την Ορεστιάδα !!! .    
Α΄ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
1ος Ηλιόπουλος Δημήτριος Καβάλα με 6/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Καλαμούκος Γρηγόριος Καβάλα με 5,5/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3η Αποστολακάκη Ευαγγελία Καβάλα με 5/7 Χρυσό μετάλλιο κοριτσιού.
4ος Κουτράκης Θεόδωρος Καβάλα με 5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Προκρίνονται επίσης: Νάσος Βαλέριο Αλεξανδρούπολη, Μιχαηλίδης Απόστολος Καβάλα, Lleshi Mario Καβάλα, Μανιός Στέφανος Καβάλα, Σταγκόγλου Δημήτριος Φέρες.
ΣΤ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Κούτλας Νικόλαος Φέρες, με 6,5/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Βαγιανός Χρήστος Καβάλα με 5,5/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Δημάκης Σταύρος Καβάλα με 5,5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Καλύτερο κορίτσι και 4η θέση Δημάκη Ευαγγελία Καβάλα με 5,5/7 Χρυσό μετάλλιο κοριτσιού.
Προκρίνονται ακόμη: Gerov Hristo Φέρες, Τσομαρέλης Κυριάκος Καβάλα, Αγραφιώτης Νικόλαος Σέρρες, Σαμόπουλος Νικόλαος –Αναστάσιος Σέρρες, Μπαλαφούτης Δημήτριος Πετεινός Ξάνθης, Βαλτατζής Στέφανος Καβάλα, Κρασοτουλούμος Ελευθέριος Καβάλα, Τσοπανούδη Σοφία Σέρρες, Διαμαντής Κωνσταντίνος Ξάνθη.
Ε΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1η και Καλύτερο κορίτσι Καλαμούκου Γιολάντα Καβάλα με 6,5/7 Χρυσό μετάλλιο και χρυσό μετάλλιο καλκύτερου κοριτσιού.
2ος Αναγνωστόπουλος Βασίλειος Ξάνθη με 6/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Χατζηγαβριήλ Γεώργιος Καβάλα με 5,5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Προκρίνοται επίσης: Παπαδοπούλου Ευγενία Ξάνθη, Μπακιρτζης Κωνσταντίνος Καβάλα, Αντωνιάδου Βασιλική Καβάλα, Τοροσίδης Νικόλαος Ξάνθη, Καμπερίδης Χαράλαμπος Καβάλα, Μπλίτσα Άρτεμις Αλεξανδρούπολη, Καραχάλιος Γεώργιος Καβάλα, Ραξενίδης Ευάγγελος Καβάλα, Τσακαγιάννης Κυριάκος Διδυμότειχο.
Δ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Χαριστές Νικόλαος Σέρρες με 6/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Μπαλαούτης Ηλίας Ξάνθη με 6/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Πιπελές Γεώργιος Σέρρες με 6/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Καλύτερο κορίτσι και 4η θέση Δούμου Μαρία Καβάλα με 5/7 Χρυσό μετάλλιο κοριτσιού.
Προκρίνονται επίσης: Μπιντίκη Αλεξάνδρα καβάλα, Νικόλαος Νικολάου Καβάλα, Χασάπης Χρήστος Αλεξανδρούπολη, Σαχινίδης Σταύρος Δράμα, Χαλβατζής Βεργουλάκης Δράμα, Πάνο Ουίλιαμς Ανέστης Καβάλα, Σανίτσας Ιωάννης Κομοτηνή, Τζανετάκης Γιώργος Αλεξανδρούπολη, Πασχαλίδης Θεόδωρος Δράμα.
Γ΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Γωνιάδης Σωκράτης Αλεξανδρούπολη με 6,5/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Καραγατσίδης Μιχάλης Αλεξανδρούπολη με 6/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3η και καλύτερο κορίτσι Χατζηαναστασίου Ελένη Καβάλα με 6/7 Χρυσό μετάλλιο καλύυερου κοριτσιού.
4ος Δραγούμης Παναγιώτης Καβάλα με 5,5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Προκρίνονται ακόμη: Ουζούνης Κωνσταντίνος Ξάνθη, Δημητριάδης Χαράλαμπος Καβάλα, Σπανδωνίδης Βασίλειος Δράμα, Μανίατη Κωνσταντίνα Ξάνθη, Ευθυμίου Ιωάννης Ξάνθη, Δούλιας Κωνσταντίνος Αλεξανδρούπολη.
Β΄ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Γκόγκολας Γεώργιος Αλεξανδρούπολη με το απόλυτο 7/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Θεοδωρίδης Χαράλαμπος Καβάλα με 6/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Δεληγιαννίδης Κωνσταντίνος Διδυμότειχο με 5,5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
4ης και καλύτερο κορίτσι Κούτλα Μαρία Φέρες με 5/7 Χρυσό μετάλλιο καλύτερου κοριτσιού.
Προκρίνονται ακόμη: Σιγλίδης Σταύρος Φέρες, Βάμπουλας Βασίλειος Ξάνθη, Χαρίτσης Επαμεινώνδας Κομοτηνή, Τσουργιάννης Νικόλαος Ξάνθη, Αντωνιάδης Χαράλαμπος-Ορφέας Καβάλα, Μαραγκοζίδης Ευστάθιος Ξάνθη, Μαρτιμνιανάκης Άγγελος Καβάλα, Σιγλίδης Δημήτριος Φέρες, Χασάν Κεχαγιά Ενβέρ Ξάνθη, Ζαβράκας Γεώργιος Φέρες.
Α΄ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
1ος Μερκουρόπουλος Διονύσιος Καβάλα με το απόλυτο 7/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Χατζηνικολάου Κωνσταντίνος Δράμα με 5,5/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Τσακαλίδης Γκρεκ-Μάριος Καβάλα με 5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
4η και καλύτερο κορίτσι Τσουλκανάκη Εβελίνα Αλεξανδρούπολη με 5/7 Χρυσό μετάλλιο καλύτερου κοριτσιού.
Προκρίνονται επίσης: Καλαϊτζής Ιωάννης Ξάνθη,Πάτσης Γρηγόριος Καβάλα, Τσακαλάκης Σπυρίδων Σέρρες, Δερμιτζόγλου Μαρία-Ραφαέλα Δράμα, Προφέτης Αλέξανδρός Ξάνθη, Αφισόπουλος Κωνσταντίνος Κομοτηνή, Χατζηαναστασίου Μαρία Καβάλα.
ΝΗΠΙΑ
1ος Τόλικας Κωνσταντίνος Καβάλα με 6/7 Χρυσό μετάλλιο.
2ος Σερέτης Αναστάσιος Σέρρες με 5/7 Ασημένιο μετάλλιο.
3ος Δεληγιάννης Κωνσταντίνος Καβάλα με 3,5/7 Χάλκινο μετάλλιο.
Καλύτερο κορίτσι Θεοχάρη Ζωή Δράμα με 3/7 Χρυσό μετάλλιο καλύτερου κοριτσιού.
4ος Χασάπης Δημήτριος με 2,5/7 Αλεξανδρούπολη πρόκριση.

Το Σχολικό Πρωτάθλημα Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης και Σερρών τίμησαν με την παρουσία τους :
- Ο Θεοδωρίδης Βασίλειος, Αντιπρόεδρος της Ελληνικής Σκακιστικής
Ομοσπονδίας
-Ο Βαταμίδης Ιωάννης Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Οικισμού και καθημερινότητας
- Ο Γκότσης Νικόλαος Αντιδήμαρχος Φερών
- Ο Μεσινέχης Αυγερινός Πρόεδρος του Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
- Ο Χρήστος Γερακόπουλος Εντεταλμένος Σύμβουλος του Δήμου Αλεξανδρούπολης
- Ο Πρόεδρος της ΕΣΣΑΜΘ Αποστολακάκης Χριστόφορος
- Η Κουινάκη Βίκη Αντιπρόεδρος Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης
- Η Πειχαμπέρη Παναγιώτα Διευθύντρια Αθλητισμού και Νεολαίας Δήμου Αλεξανδρούπολης
- Και όλοι οι Πρόεδροι της Ένωσης Σκακιστικών Σωματείων Α.Μ.Θ.Σ.

Για την διοργάνωση συνέβαλλαν με τη σημαντική τους υποστήριξη:
ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – RAMADA PLAZA Thraki – ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ – ΙΧΘΥΟΠΩΛΕΙΟ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ – Κ. ΚΡΟΜΥΔΑΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΗ – ΤΑΒΕΡΝΑ ΑΛΕΞΗΣ – ΨΑΡΟΤΑΒΕΡΝΑ ΝΗΣΙΩΤΙΚΟ – ΜΕΖΕΔΟΠΟΛΕΙΟ ΣΑΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙ – ΤΑΒΕΡΝΑ ΤΟΥ ΑΙ ΓΙΩΡΓΗ – ΤΑΒΕΡΝΑ ΧΑΡΑΜΑ – ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ ΔΕΛΚΟΥ ΣΜΑΡΩ - ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟ HOVOLI - ΚΑΦΕ BISTRO BAR ΦΙΛΙΟΝ – ΑΡΤΙΟΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗ FAMILYS – ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΕΛΕΤΩΝ ΠΑΠΑΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ – ΠΕΤΡΟΓΚΑΖ ΓΟΥΡΓΟΥΛΑΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ – 98 ! 5 NRG – MAXIMUM 93,6

Όλα τα τελικά αποτελέσματα τα βλέπετε εδώ :

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 
ΟΜΑΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΩΝ
http://chess-results.com/tnr336845.aspx?lan=19&art=0
ΟΜΑΔΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ
http://chess-results.com/tnr336846.aspx?lan=19&art=0

Δευτέρα, 18 Σεπτεμβρίου 2017

ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 23/9 ΚΑΙ 30/9 ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΣΤΟ ΝΕΟ ΚΛΕΙΣΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ Ν. ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (ΝΙΚΟΣ ΣΑΜΑΡΑΣ)

Το Σάββατο  23 Σεπτεμβρίου  και ώρα 17: 00 με 19:00 στο Νέο Κλειστό Γυμναστήριο (Νίκος Σαμαράς ) της Ν. Ορεστιάδας , επίσης και το επόμενο  30 Σεπτεμβρίου την ίδια ώρα πάλι θα πραγματοποιηθούν οι εγγραφές στις αίθουσες του συλλόγου . Περιμένουμε παλιούς και νέους  μαθητές με χαρά να γνωρίσουν  από κοντά το κορυφαίο πνευματικό άθλημα και να ταξιδέψουμε για άλλη  μια σκακιστική χρονιά  μαζί στον μαγικό κόσμο των μαύρων και άσπρων τετραγώνων ! Ανάλογα με το επίπεδο των μαθητών και τον αριθμό  θα συγκροτηθούν τρία  τιμήματα
Α) ΠΡΟΧΩΡΗΜΈΝΩΝ 
Β) ΜΕΣΑΊΩΝ
Γ) ΑΡΧΆΡΙΩΝ  
                             Ο σύλλογος διαθέτει δύο αίθουσες όπου και γίνονται τα μαθήματα σκάκι από έμπειρους προπονητές στο χώρο του αθλήματος . Τα μαθήματα σκάκι θα ξεκινήσουν κανονικά από αρχές του Οκτωβρίου με την ολοκλήρωση των τμημάτων όπου και θα διεξάγονται κάθε Σάββατο . Η γραμματεία και οι προπονητές του συλλόγου  εύχονται στους παλιούς μαθητές και τους νέους που θα έρθουν  καλή σκακιστική χρονιά 2017-2018 !
Πληροφοριες : Τηλ. γραμματείας  6936812502  Σταμοπούλου      Μαρία                         

Τετάρτη, 8 Μαρτίου 2017

Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Γρήγορού Σκακιού 55 μαθητές/ριες από τον Έβρο προκρίθηκαν στους Ημιτελικούς αγώνες

Με την συμμετοχή 240 μαθητών και μαθητριών από τον νομό Έβρου πραγματοποιήθηκαν στις 4 και 5 Μαρτίου 2017 στο ξενοδοχείο Θράκη Παλλάς , οι προκριματικοί αγώνες του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος Γρήγορου Σκακιού, τους οποίους διοργάνωσε ο «Εθνικός» Αλεξανδρούπολης σε συνεργασία με τον Δήμο Αλεξανδρούπολης και την Πρωτοβάθμια, Δευτεροβάθμια εκπαίδευση .
Οι μαθητές της Αλεξανδρούπολης, για ακόμη μια χρονιά πηρανε  μετάλλια , κατακτώντας στους ατομικούς αγώνες 8 από τα 11 χρυσά, 5 ασημένια, 6 χάλκινα, 2 χρυσά στην κατηγορία καλύτερου κοριτσιού, και 3 προκρίσεις .
Ακολούθησαν οι μαθητές των Φερών με 2 χρυσά, 4 ασημένια, 4 χάλκινα, 4 χρυσά στην κατηγορία καλύτερου κοριτσιού και 1 πρόκριση, της Ορεστιάδας με 1 χρυσό, 1 ασημένιο, 1 χάλκινο, 1 χρυσό στην κατηγορία καλύτερου κοριτσιού και 4 προκρίσεις και του Διδυμοτείχου με 1 ασημένιο, 2 χρυσά στην κατηγορία καλύτερου κοριτσιού και 2 προκρίσεις.
Όσο αφορά το Ομαδικό Πρωτάθλημα στα Γυμνάσια την 1η θέση κατέκτησε το 5ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης, την 2η το Γυμνάσιο Φερών και την 3η το Γυμνάσιο Ορεστιάδας, ενώ στα Δημοτικά την 1η θέση κατέκτησε το 3ο Φερών, την 2η θέση το 1ο Φερών, την 3η θέση το 3ο Φερών, την 4η θέση το Πειραματικό Αλεξανδρούπολης και την 5η θέση το 9ο Δημοτικό Αλεξανδρούπολης. Όλες οι παραπάνω ομάδες προκρίθηκαν στα ημιτελικά.
Τους αγώνες τίμησε με την παρουσία του , ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού, Οικισμών και Καθημερινότητας, Ιωάννης Βαταμίδης.
Από τον νομό Έβρου προκριθήκαν 55 μαθητές/ριες που θα συμμετέχουν στους ημιτελικούς του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος, που θα πραγματοποιηθούν στις Σέρρες στις 11 και 12 Μαρτίου 2017.
Ευχόμαστε σε όλα τα παιδιά καλή επιτυχία!
Για την διοργάνωση συνέβαλαν με την πολύ σημαντική τους υποστήριξη :
ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – HOTEL THRAKI PALACE – ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ – ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΤΕΟ – ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ LANGUAGE PLUS – ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΙΝΗΤΡΟ – ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΟΡΟΣΗΜΟ – ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΟΗΣΙΣ – ΒΙΒΛΙΟΧΑΡΤΟΠΩΛΕΙΟ ΒΑΤΑΜΙΔΗΣ – ΟΠΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑΡΙΜΑΓΑΣ – ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑΠ ΤΑΠ – ΤΑΒΕΡΝΑ HOVOLI .
Facebook : Εθνικός Σκάκι

ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ ΓΥΜΝΑΣΙΑ-ΛΥΚΕΙΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267519.aspx?lan=19
ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267518.aspx?lan=19
ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267517.aspx?lan=19
ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267516.aspx?lan=19
ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267515.aspx?lan=19
ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267514.aspx?lan=19
ΣΧΟΛΙΚΟΙ ΑΤΟΜΙΚΟΙ Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ 2017
http://chess-results.com/tnr267513.aspx?lan=19

Παρασκευή, 24 Φεβρουαρίου 2017

15ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΚΑΙ 29ο ΑΤΟΜΙΚΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗΣ ΕΝΟΤΗΤΑΣ ΕΒΡΟΥ Σαββάτο 4 και Κυριακή 5 Μαρτίου 2017

O Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούθπολης και ο Δήμος Αλεξανδρούπολης διοργανώνουν από κοινού το 15ο Ομαδικό και 29ο Ατομικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου .

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των σχολείων να διευκολύνουν όσους μαθητές ενδιαφέρονται να συμμετέχουν, αποστέλλοντας στο e-mail: jovarsam@yahoo.gr έως και την Πέμπτη 2/03/2017 και ώρα 03.00μμ , σε καταστάσεις τους μαθητές τους για τα Ατομικά Πρωταθλήματα αναγράφοντας την τάξη φοίτησης και το σχολείο, ενώ για τα Ομαδικά Πρωταθλήματα θα πρέπει να σταλεί ξεχωριστή κατάσταση (η κάθε ομάδα αποτελείται από τέσσερις μαθητές/μαθήτριες από την 1η έως την 3η σκακιέρα και υποχρεωτικά μόνο κορίτσι στην 4η σκακιέρα, ενώ επιτρέπονται έως δύο αναπληρωματικοί).

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ: Μ.Γ.Σ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης .

ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ: Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι μαθητές και μαθήτριες των Νηπιαγωγείων, Δημοτικών Σχολείων, Γυμνασίων και Λυκείων της Περιφερειακής Ενότητα του Νομού Έβρου.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ:Το σύστημα των αγώνων θα είναι:
Ατομικό πρωτάθλημα : Ελβετικό επτά (7) γύρων
Ομαδικό πρωτάθλημα : Ελβετικό πέντε (5) γύρων

ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ: Ισχύουν οι κανονισμοί της ΕΣΟ και της FIDE. Κάθε άλλη περίπτωση επιλύεται από τον υπεύθυνο των αγώνων.

ΑΤΟΜΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
Οι μαθητές θα αγωνισθούν κατά τάξεις για την ανάδειξη των πρωταθλητών κάθε τάξης. Οι τέσσερις (4) πρώτοι νικητές και τα πρώτα κορίτσια κάθε τάξης θα προκριθούν στους ημιτελικούς αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης, που θα διεξαχθούν 11 και 12 Μαρτίου 2017 στις Σέρρες. Οι νικητές και τα πρώτα κορίτσια κάθε τάξης, όπως θα προκύψει από την τελική κατάταξη. Οι μαθητές του Λυκείου θα αγωνιστούν όλοι μαζί και πρόκριση θα πάρουν οι τέσσερις πρώτοι και το πρώτο κορίτσι, σύμφωνα με την τελική κατάταξη. Οι κατηγορίες θα είναι 11.

Ατομικό Πρωτάθλημα Κατηγορίες:
» Νήπια
» Α΄ Δημοτικού » Δ΄ Δημοτικού
» Β΄ Δημοτικού » Ε΄ Δημοτικού
» Γ΄ Δημοτικού » ΣΤ΄ Δημοτικού

» Γυμνάσιο(όλες οι τάξεις του Γυμνασίων μαζί)
» Λύκειο (όλες οι τάξεις των Λυκείων μαζί)

ΟΜΑΔΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
Οι συνθέσεις των σχολικών ομάδων θα είναι τετραμελείς . Στην 1η, 2η και 3η σκακιέρα συμμετέχουν μαθητές ανεξαρτήτως φύλου ενώ στην 4η σκακιέρα μόνο κορίτσια. Στους ημιτελικούς αγώνες της περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης που θα διεξαχθούν στις 11 και 12 Μαρτίου 2017 στις Σέρρες, θα προκριθούν οι πέντε (5) πρώτες ομάδες των Δημοτικών Σχολείων, οι τρεις (3) πρώτες ομάδες των Γυμνασίων και απευθείας όσες ομάδες Λυκείων θέλουν να συμμετάσχουν.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΟΜΑΔΙΚΟΥ
1. Δημοτικά Σχολεία
2. Γυμνάσια
3. Λύκεια


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
Ατομικό Πρωτάθλημα:
Άφιξη μαθητών και μαθητριών για επιβεβαίωση των συμμετοχών την Κυριακή 5/3/2017 και ώρα από 9:00 έως 9:45 π.μ.
1ος γύρος 10:30 5ος γύρος 14:30
2ος γύρος 11:15 6ος γύρος 15:15
3ος γύρος 12:00 7ος γύρος 16:30
4ος γύρος 12:45
Διάλλειμα 13:30 – 14:30
Τελετή Λήξης – Απονομές μεταλλίων: 18:00μμ

Ομαδικό Πρωτάθλημα:
Άφιξη των ομάδων των σχολείων & επιβεβαίωση των συμμετοχών το Σάββατο 4/3/2017 ώρα 13:00-14.00 πμ
Έναρξη αγώνων 14.30πμ –Λήξη αγώνων 20:00μμ
Επιτρέπεται η συμμετοχή έως και τριών ομάδων ανά σχολείο.

ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ: Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο HOTEL ¨ΘΡΑΚΗ ΠΑΛΛΑΣ¨ - Αλεξανδρούπολη (6ο χλμ Αλεξανδρούπολης – Κομοτηνής, πλησίον του Νοσοκομείο Αλεξανδρούπολης ).


ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΑΓΩΝΩΝ : Δόβρης Ηλίας – Καραμπατζάκης Ανδρέας

ΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Σταμοπούλου Μαρία – Καμπούρης Ευάγγελος – Ιωαννίδης Κωνσταντίνος
ΑΝΑΒΟΛΕΣ-ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ: Αναβολές και Εξαιρέσεις δεν δίνονται

ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ: 10 λεπτά για όλη την παρτίδα και επιπλέον 10΄΄ για κάθε κίνηση από την πρώτη κίνηση.
ΑΡΣΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ:
α) Ατομικό : 1) Αποτέλεσμα τουρνουά ισοβάθμων, 2) Μπούχολτζ (-1), 3) Σόννεμπορν – Μπέργκερ β) Ομαδικό: 1) Αποτέλεσμα τουρνουά ισοβάθμων, 2)Πόντοι, 3) Πόντοι 1ης, , 2ης κλπ.

ΕΠΑΘΛΑ: Ατομικό Πρωτάθλημα:
1ος - 2ος - 3ος νικητής/τρια της γενικής κατάταξης καθώς και το 1ο κορίτσι: μετάλλιο
ΕΠΑΘΛΑ: Ομαδικό Πρωτάθλημα:
Δημοτικά, Γυμνάσια : Κύπελλο στη 1, 2, 3, ομάδα της εκάστοτε κατηγορίας και μετάλλια στους παίκτες που την απαρτίζουν.
Σε όλους τους επιτυχόντες της διοργάνωσης Έπαινοι .

ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΑΤΟΜΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
Προκρίνονται συνολικά 50 μαθητές/τριες γι α τους ημιτελικούς Αγώνες της Περιφέρειας ΑΜΘ που θα γίνουν στις 11 & 12/3/2017 στα Σέρρες Ξενοδοχείο ACROPOL (5ο χλμ οδού Σερρών - Θεσσαλονίκης, τηλ. 2321078880) , ως εξής:
• Οι τέσσερις (4) πρώτοι μαθητές /τριες και το 1ο κορίτσι κάθε τάξης
ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ
• Οι πέντε πρώτε ομάδες Δημοτικών Σχολείων
• Η τρεις πρώτες ομάδες των Γυμνασίων και
• Η απευθείας όσες ομάδες Λυκείων θέλουν να συμμετάσχουν

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ :Οι καταστάσεις με τα ονόματα των μαθητών θα πρέπει να αποσταλούν από τα σχολεία έως και την Πέμπτη 2/03/2017 και ώρα 3.00μμ στο e-mail: jovarsam@yahoo.gr
• Σε κάθε περίπτωση η επιβεβαίωση της συμμετοχής κάθε μαθητή/τριας πρέπει να γίνει σαράντα πέντε λεπτά πριν την έναρξη, στην αίθουσα των αγώνων.
Τηλέφωνο επικοινωνίας: 6944128538 (Δόβρης Ηλίας) – 6937262253 (Βαρσαμούδης Ιωάννης).

Για την διοργάνωση συνέβαλαν με την πολύ σημαντική τους υποστήριξη :

ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ – HOTEL THRAKI PALACE – ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΨΥΧΟΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ – ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΤΕΟ – ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ LANGUAGE PLUS – ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΚΙΝΗΤΡΟ – ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΟΡΟΣΗΜΟ – ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΝΟΗΣΙΣ – ΒΙΒΛΙΟΧΑΡΤΟΠΩΛΕΙΟ ΒΑΤΑΜΙΔΗΣ – ΟΠΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΓΙΑΡΙΜΑΓΑΣ – ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑΠ ΤΑΠ – ΤΑΒΕΡΝΑ HOVOLI .

Facebook : Εθνικός Σκάκι


Δευτέρα, 28 Μαρτίου 2016

Σχολικό Πρωτάθλημα Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης 2016 . ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ..

Στις 26 και 27 Μαρτίου έγιναν στο ξενοδοχείο Elisso Xenia στην Ξάνθη οι ημιτελικοί αγώνες Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης του Πανελλήνιου Σχολικού Πρωταθλήματος.
Τελική Κατάταξη:
Ομαδικό Πρωτάθλημα:

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - ΝΗΠΙΑ

Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
11ΓΚΟΓΚΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE0ΑΓ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ7,00,024,026,50
27ΚΟΥΤΛΑ ΜΑΡΙΑGRE03ο ΦΕΡΩΝ6,00,025,020,50
36ΚΑΡΑΜΑΝΩΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE0ΦΙΛΙΠΠΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,026,514,50
48ΜΠΛΑΤΖΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣGRE0ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ''ΘΩΜΑΣ'' ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,025,58,00
512ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE06ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,518,05,75
64ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣGRE022ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,517,06,25
72ΔΟΥΜΟΥ ΙΩΑΝΝΑGRE019ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,02,028,06,50
810ΡΑΠΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE024ο ΣΕΡΡΩΝ3,00,028,07,50
99ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣGRE0ΠΑΛΗΟΥ ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,025,57,00
103ΕΥΜΟΡΦΟΠΟΥΛΟΥ ΒΙΒΙΑΝGRE0ΑΓ. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ2,50,024,04,75
1111ΤΣΟΥΡΓΙΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗGRE06ο ΞΑΝΘΗΣ1,00,021,50,50
125ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣGRE0ΛΙΛΙΠΟΥΠΟΛΗ ΔΡΑΜΑΣ0,50,019,51,25

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Α' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ

Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
122ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE09ο ΞΑΝΘΗΣ7,00,027,030,00
28ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣGRE010o ΚΑΒΑΛΑΣ6,00,027,023,00
314ΚΑΛΙΤΣΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣGRE08ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,028,517,50
420ΜΕΝΖΙΛΤΖΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣGRE0ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΔΡΑΜΑΣ5,00,022,017,00
519ΜΑΝΙΑΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,021,515,50
618ΜΑΔΕΜΤΖΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣGRE016o ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,019,013,50
713ΙΩΑΝΝΟΥ ΡΑΦΑΕΛΑGRE010ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,029,513,50
89ΔΡΑΓΟΥΜΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣGRE022o ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,029,014,00
93ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΙΑΣΟΝΑΣGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,028,013,00
1010ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,027,015,00
1115ΚΑΣΤΕΛΛΙΑΝΟΥ ΧΡΥΣΗGRE01ο ΦΕΡΩΝ4,00,026,012,50
1223ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE011o ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,023,010,50
1329ΧΑΤΖΗΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΕΛΕΝΗGRE022o ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,022,511,00
1427ΣΠΑΝΔΩΝΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE05ο ΔΡΑΜΑΣ4,00,021,511,00
157ΓΟΝΙΑΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣGRE04o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ3,00,026,59,00
1611ΖΕΛΕΣΙΑΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛGRE03ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,025,59,50
1725ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE010ο ΔΡΑΜΑΣ3,00,023,08,50
1817ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE01ο ΦΕΡΩΝ3,00,022,57,50
194ΓΑΤΣΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE05o ΣΕΡΡΩΝ3,00,022,08,00
2024ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,020,07,00
2112ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑGRE010ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,017,54,50
226ΓΚΟΝΤΟΒΟΣ ΜΑΡΙΟΣGRE09o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ2,50,017,04,00
2321ΜΕΡΦΙ ΛΑΥΡΑGRE03ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ2,50,016,04,75
2426ΣΙΔΕΡΑ ΜΑΡΙΑGRE06ο ΞΑΝΘΗΣ2,50,015,04,75
252ΑΝΑΓΝΩΣΤΙΔΗΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣGRE019o ΣΕΡΡΩΝ2,00,021,55,50
265ΓΕΡΜΑΝΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑGRE06o ΣΕΡΡΩΝ2,00,021,54,25
271ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ2,00,020,03,75
2828ΤΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑGRE06ο ΞΑΝΘΗΣ1,50,017,03,00
2916ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ1,00,017,01,00

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Β' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
115ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗΣ ΗΛΙΑΣGRE0ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΞΑΝΘΗΣ7,00,029,031,00
226ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣGRE09ο ΔΡΑΜΑΣ6,00,028,523,50
34ΔΑΓΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE019ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,029,018,00
42ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣGRE013ο ΣΕΡΡΩΝ5,00,028,018,00
56ΔΗΜΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,025,016,00
63ΓΚΟΓΚΟΛΑΣ ΘΩΜΑΣGRE07o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ5,00,023,014,00
731ΧΑΣΑΠΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE05o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ5,00,020,513,50
830ΤΣΟΥΤΣΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,027,513,00
91MESSARI-DEWSBURY ELLIOTGRE0ΓΡΑΒΟΥΝΑΣ ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,027,015,00
1018ΜΠΡΟΥΣΑΣ ΛΥΣΑΝΔΡΟΣGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,026,514,50
1120ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣGRE01ο ΔΡΑΜΑΣ4,00,026,015,00
1222ΡΑΠΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE025ο ΣΕΡΡΩΝ4,00,022,512,50
137ΔΟΥΜΟΥ ΜΑΡΙΑGRE019ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,021,512,50
1423ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE05o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,00,019,59,50
1511ΛΥΚΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑGRE01o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ3,50,022,58,25
1614ΜΑΣΤΟΡΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣGRE0ΔΙΟΜΗΔΕΙΑΣ ΞΑΝΘΗΣ3,50,017,07,50
179ΚΑΡΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣGRE017ο ΣΕΡΡΩΝ3,50,015,57,50
1810ΛΑΘΥΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣGRE017ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,025,59,00
1916ΜΠΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE02ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,025,08,50
2024ΣΑΛΠΙΓΚΤΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE0ΑΡΚΑΔΙΚΟ ΔΡΑΜΑΣ3,00,022,57,00
215ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗGRE06ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,021,58,00
2217ΜΠΙΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣGRE011ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,021,06,00
2325ΣΑΡΑΝΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,017,06,25
2413ΜΑΜΑΛΗ ΕΙΡΗΝΗGRE06ο ΣΕΡΡΩΝ3,00,016,55,50
2521ΠΙΠΕΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE0ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ2,50,023,05,75
2619ΝΑΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑGRE03ο ΦΕΡΩΝ2,50,018,05,00
2728ΣΕΪΜΕΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣGRE07o ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ2,00,025,06,50
2812ΛΥΜΠΕΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣGRE02ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ2,00,022,02,50
298ΚΑΜΙΔΗ ΜΑΡΙΝΑGRE02ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ2,00,019,53,50
3029ΤΣΟΥΚΑΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE0ΓΕΝΙΣΣΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ2,00,015,04,00
3127ΣΑΧΤΙΑΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑGRE012ο ΔΡΑΜΑΣ1,50,019,03,75
 

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Γ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
130ΧΑΤΖΗΓΑΒΡΙΗΛ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE09ο ΚΑΒΑΛΑΣ6,50,025,525,00
231ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΙΩΣΗΦGRE09ο ΔΡΑΜΑΣ5,50,024,020,00
317ΜΗΛΙΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,030,023,25
48ΚΑΛΑΜΟΥΚΟΥ ΓΙΟΛΑΝΤΑGRE015ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,030,021,50
54ΔΕΡΕΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣGRE019ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,029,019,50
69ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE016ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,027,518,50
716ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE01ο ΦΕΡΩΝ5,00,024,517,00
822ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE0ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,50,525,516,75
928ΤΣΙΤΛΑΪΔΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣGRE05ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,50,523,014,25
1024ΠΑΠΠΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣGRE014ο ΔΡΑΜΑΣ4,00,025,012,50
1118ΜΠΑΚΙΡΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE012ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,025,011,50
1211ΚΑΣΤΕΛΛΙΑΝΟΥ ΜΑΝΩΛΙΑGRE01ο ΦΕΡΩΝ4,00,022,511,50
1325ΡΑΞΕΝΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE024ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,020,09,00
142ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE04ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,027,011,50
1527ΤΣΑΚΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣGRE04ο ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3,50,025,011,25
1623ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑGRE018ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,022,08,75
1720ΜΠΛΙΤΣΑ ΑΡΤΕΜΙΣGRE012ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ3,50,021,58,25
187ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣGRE011ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,019,58,00
1919ΜΠΑΧΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣGRE08ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,019,57,75
2013ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE01ο ΦΕΡΩΝ3,00,021,05,50
2126ΤΟΡΟΣΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE013ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,020,57,50
226ΙΩΑΚΕΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE0ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ3,00,020,09,00
231ΑΔΑΜΙΔΟΥ ΔΑΝΑΗGRE010ο ΣΕΡΡΩΝ2,50,020,04,75
2421ΞΑΝΘΟΥΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣGRE0ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ2,50,019,56,25
255ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑGRE013ο ΣΕΡΡΩΝ2,50,019,55,25
2612ΚΟΣΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE04ο ΞΑΝΘΗΣ2,50,018,54,75
273ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE05ο ΣΕΡΡΩΝ2,00,022,53,50
2815ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE011ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ2,00,021,04,50
2914ΚΟΥΤΡΟΜΑΝΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣGRE04ο ΞΑΝΘΗΣ2,00,016,03,00
3010ΚΑΣΑΠΗ ΖΩΗGRE04ο ΞΑΝΘΗΣ2,00,015,52,50
3129ΦΩΤΕΙΝΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗGRE02ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ2,00,014,03,00

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Δ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
11ΚΟΥΤΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE12493ο ΦΕΡΩΝ6,50,029,030,00
29ΒΑΓΙΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE04ο ΞΑΝΘΗΣ6,00,029,526,00
311ΓΚΕΡΟΦ ΧΡΗΣΤΟΣGRE03ο ΦΕΡΩΝ5,50,028,522,75
418ΚΕΡΑΣΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣGRE01ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,027,519,50
534ΤΖΗΜΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑGRE014ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,026,015,50
64ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE10059ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,023,517,00
76ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE1000ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΞΑΝΘΗΣ4,50,028,016,75
836ΤΣΟΜΑΡΕΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣGRE02ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,50,027,515,75
98ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑGRE10009ο ΔΡΑΜΑΣ4,50,026,516,75
1022ΚΟΥΤΣΜΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣGRE05ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ4,50,022,513,75
1123ΚΡΑΣΟΤΟΥΛΟΜΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣGRE09ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,50,022,015,00
1231ΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE0ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ4,00,026,012,00
1317ΚΑΣΤΕΛΛΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛGRE01ο ΦΕΡΩΝ4,00,024,514,00
1430ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE018ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,024,512,00
1537ΧΑΤΖΗΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE01ο ΔΡΑΜΑΣ4,00,023,512,75
1629ΠΛΕΥΡΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛGRE01ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,022,010,75
173ΜΠΑΤΖΑΚΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ-ΜΙΧΑΕΛΑGRE100514ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,021,511,75
1833ΣΙΟΥΛΑΣ ΣΟΦΟΚΛΗΣGRE011ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ4,00,021,510,50
1926ΛΥΜΠΕΡΙΔΗΣ ΛΥΜΠΕΡΗΣGRE02ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ4,00,019,09,00
202ΠΙΣΤΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE10582ο ΦΕΡΩΝ3,50,024,510,00
2119ΚΛΟΥΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣGRE010ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,022,59,50
2238ΧΑΤΖΗΕΥΦΡΑΙΜΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,027,510,50
2327ΜΠΟΥΤΑΚΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣGRE014ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,024,07,00
2428ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣGRE016ο ΔΡΑΜΑΣ3,00,023,56,50
255ΑΓΡΑΦΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE1000ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ3,00,023,09,25
267ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE10001ο ΔΡΑΜΑΣ3,00,021,57,50
2712ΓΡΗΓΟΡΟΥΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣGRE03ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ3,00,021,07,00
2835ΤΣΑΡΝΤΑΚΟΥ ΜΕΛΙΝΑGRE02ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,020,05,50
2915ΘΕΟΛΟΓΟΥ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝGRE05ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ3,00,019,55,00
3021ΚΟΥΤΣΜΑΝΗ ΜΑΡΙΑGRE05ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ2,50,022,57,00
3110ΓΙΑΚΑΤΗ ΝΙΝΑGRE03ο ΦΕΡΩΝ2,00,020,04,00
3214ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE01ο ΔΡΑΜΑΣ2,00,020,02,50
3320ΚΟΥΡΤΕΣΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑGRE01ο ΞΑΝΘΗΣ2,00,016,53,00
3425ΚΥΡΠΙΤΣΑ ΞΑΝΘΗGRE0ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ2,00,015,02,00
3513ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE017ο ΞΑΝΘΗΣ1,51,520,02,00
3616ΚΑΜΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE07ο ΞΑΝΘΗΣ1,51,014,51,50
3724ΚΥΛΙΤΣΗ ΑΡΓΥΡΩGRE0ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΞΑΝΘΗΣ1,50,514,51,25
3839ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE05ο ΣΕΡΡΩΝ1,00,020,53,00
3932ΣΙΑΚΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣGRE019ο ΣΕΡΡΩΝ0,50,015,50,75

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Ε' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
13ΚΑΛΑΜΟΥΚΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣGRE129315ο ΚΑΒΑΛΑΣ6,00,025,522,50
21ΚΑΖΑΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣGRE13223ο ΔΡΑΜΑΣ5,50,028,023,00
34ΝΑΣΟΣ ΒΑΛΕΡΙΟΣGRE1188ΧΙΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ5,01,029,021,25
46ΚΟΥΤΡΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣGRE114024ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,01,028,020,00
519ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣGRE08ο ΣΕΡΡΩΝ5,01,026,520,25
623ΚΟΥΤΛΑ ΑΝΤΙΓΟΝΗGRE03ο ΦΕΡΩΝ4,50,026,015,25
78ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑGRE108510ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,50,024,513,50
810ΦΡΕΝΤΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣGRE10056ο ΞΑΝΘΗΣ4,50,022,516,25
97ΜΑΝΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣGRE111816ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,028,513,00
102ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE13147ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,025,014,00
1127ΦΩΤΕΙΝΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE02ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ4,00,024,012,00
125ΣΤΑΓΚΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE11883ο ΦΕΡΩΝ4,00,022,510,50
1324ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΗ ΜΑΡΙΑGRE0ΠΕΤΕΙΝΟΥ ΞΑΝΘΗΣ3,50,022,59,75
149ΓΕΩΡΓΕΛΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE10056ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,021,510,25
1514ΣΑΡΗΜΠΑΛΙΔΗΣ ΑΡΣΕΝΙΟΣGRE10008ο ΣΕΡΡΩΝ3,50,021,57,75
1611ΘΕΟΛΟΓΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣGRE10003ο ΔΡΑΜΑΣ3,50,020,59,75
1715ΒΟΥΤΣΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE9109ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,020,06,50
1825ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣGRE05ο ΣΕΡΡΩΝ3,50,018,57,25
1922ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑGRE06ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,024,59,50
2012ΚΑΛΙΤΣΗ ΣΤΕΦΑΝΙΑ-ΣΤΥΛΙΑΝΗGRE10008ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,023,55,50
2117ΑΛΕΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE03ο ΦΕΡΩΝ3,00,020,54,00
2221ΕΥΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΑΞΙΑΡΧΗΣGRE014ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,018,54,00
2316ΑΒΡΑΑΜ ΗΛΙΑΣGRE0ΑΡΚΑΔΙΚΟΥ ΔΡΑΜΑΣ2,00,020,04,50
2418ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣGRE012ο ΞΑΝΘΗΣ2,00,019,03,00
2526ΤΟΥΤΟΥΝΗ ΜΥΡΤΩGRE012ο ΔΡΑΜΑΣ2,00,018,53,00
2613ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑGRE100013ο ΣΕΡΡΩΝ2,00,015,02,50
2720ΔΑΓΚΛΗ ΑΛΕΞΙΑGRE013ο ΞΑΝΘΗΣ1,00,019,51,50

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - ΣΤ' ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
112ΤΣΙΡΑΜΠΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE95110ο ΞΑΝΘΗΣ6,01,025,522,50
218ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣGRE03ο ΦΕΡΩΝ6,00,028,526,00
320ΓΚΑΪΝΤΑΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE03ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ5,50,024,520,50
42ΔΕΜΕΛΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE119713ο ΣΕΡΡΩΝ5,00,024,019,00
51ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣGRE129415ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,024,015,50
626ΜΑΚΕΔΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE02ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,023,516,50
719ΓΚΑΡΜΠΟΥΝΗ ΕΥΦΗΜΙΑ-ΠΟΛΥΜΝΙΑGRE08ο ΔΡΑΜΑΣ4,50,026,518,00
834ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗGRE019ο ΣΕΡΡΩΝ4,50,024,514,25
917ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣGRE03ο ΦΕΡΩΝ4,50,022,013,75
1014ΕΥΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE84721ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,028,013,50
1111ΜΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣGRE9672ο ΑΓ. ΑΘΑΜΑΣΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ4,00,025,513,75
125ΤΟΥΝΟΥΣΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ-ΣΩΤΗΡΙΟΣGRE101015ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,024,513,00
1324ΚΑΡΑΜΟΥΤΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗGRE024ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,024,511,50
148ΓΕΩΡΓΕΛΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE10006ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,023,011,00
1522ΔΕΣΠΟΤΙΔΟΥ ΦΑΝΗGRE05ο ΣΕΡΡΩΝ4,00,021,012,50
1610ΒΟΥΤΣΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE9929ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,030,513,25
173ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΖΑΦΕΙΡΙΑ-ΜΑΡΙΝΑGRE11586ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,50,025,59,25
1813ΚΑΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE9072ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,025,09,00
196ΜΠΟΝΟΒΑ ΕΛΠΙΔΑ-ΖΩΗGRE10055ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,024,57,00
2023ΕΠΙΜΕΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE08ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,023,010,50
214ΚΑΜΙΔΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΛΕΝΗGRE10422ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,022,08,75
229ΓΚΑΤΖΟΓΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣGRE100014ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,019,58,50
2332ΤΡΙΜΠΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE010ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ3,00,018,05,50
2429ΜΠΑΤΖΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣGRE08ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,017,55,00
2530ΤΑΠΑΣΚΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑGRE04ο ΣΕΡΡΩΝ3,00,017,05,00
2633ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE05ο ΣΕΡΡΩΝ3,00,015,56,25
2731ΤΕΡΖΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑGRE03ο ΦΕΡΩΝ2,50,022,06,00
2828ΜΠΑΛΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ2,50,017,54,50
2925ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣGRE01ο ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ ΔΡΑΜΑΣ2,00,022,05,50
307ΧΑΜΗΛΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑGRE10054ο ΞΑΝΘΗΣ2,00,021,53,50
3115ΑΔΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE010ο ΣΕΡΡΩΝ2,00,018,04,25
3227ΜΑΤΣΟΥΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑGRE05ο ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ2,00,016,52,00
3321ΓΛΟΥΦΤΣΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE010ο ΣΕΡΡΩΝ1,00,023,53,00
3416ΑΜΟΙΡΑ ΕΥΓΕΝΙΑGRE05ο ΞΑΝΘΗΣ1,

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Α' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
11ΤΣΙΒΕΛΕΚΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑGRE16872ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,50,527,522,75
23ΚΡΙΚΟΓΛΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗΣGRE13724ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,50,526,519,75
310ΜΟΥΡΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ-ΜΑΡΙΟΣGRE10325ο ΞΑΝΘΗΣ5,00,026,520,50
45ΜΠΛΙΤΣΑΣ ΟΡΕΣΤΗΣGRE12545ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ5,00,026,018,75
52ΜΙΧΑΗΛΙΔΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗGRE14811ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,50,028,017,50
619ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑGRE04ο ΔΡΑΜΑΣ4,50,027,016,50
717ΘΕΟΧΑΡΙΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑGRE0ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΕΡΡΩΝ4,50,021,013,50
89ΣΤΑΜΙΔΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΣGRE10433ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,026,014,25
94ΟΥΜΟΥΤΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣGRE12851ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,025,512,50
1021ΣΑΧΙΝΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE02ο ΔΡΑΜΑΣ4,00,023,09,50
1120ΜΑΡΚΑΡΙΑΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣGRE05ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,00,022,011,50
1211ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣGRE10002ο ΣΕΡΡΩΝ3,50,021,510,00
1312ΚΟΥΔΟΥΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE10004ο ΣΕΡΡΩΝ3,50,021,08,50
146ΘΕΟΧΑΡΙΔΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑGRE11471ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,024,08,00
1518ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣGRE05ο ΔΡΑΜΑΣ3,00,022,08,75
1623ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE04ο ΣΕΡΡΩΝ3,00,022,08,00
1713ΜΕΤΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE9311ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,021,07,50
1816ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΔΑΒΙΔGRE04ο ΔΡΑΜΑΣ3,00,021,07,00
1922ΤΟΥΤΟΥΝΗ ΓΛΥΚΕΡΙΑGRE0ΜΟΥΣΙΚΟ ΔΡΑΜΑΣ3,00,019,06,50
208ΚΑΤΣΙΒΕΛΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣGRE10686ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,016,53,50
217ΠΑΥΛΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗGRE11332ο ΣΕΡΡΩΝ2,50,019,04,50
2215ΒΟΥΡΛΙΩΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣGRE0ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ2,00,016,52,50
2314ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE0ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ1,00,019,01,50

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
11ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE16181ο ΚΑΒΑΛΑΣ6,00,026,024,00
22ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE1546ΑΞΙΟΝ ΞΑΝΘΗΣ5,51,025,020,50
33ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE15461ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,50,027,021,00
413ΜΑΡΣΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣGRE10053ο ΞΑΝΘΗΣ4,50,021,512,25
514ΦΟΥΣΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE10003ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,01,027,012,50
66ΑΪΒΑΖΙΑΝ ΕΛΠΙΔΑΣΟΦΙΑGRE11975ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,00,028,516,00
77ΤΣΙΡΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑGRE11155ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,024,010,50
84ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑGRE12823ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,022,07,00
98ΠΑΡΣΑΛΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛGRE11121ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,020,56,25
1012ΦΡΕΝΤΖΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑGRE10123ο ΞΑΝΘΗΣ3,50,019,56,25
1110ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣGRE10593ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,00,025,08,50
129ΠΛΕΥΡΙΔΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗΒΑΡΒΑΡΑGRE11096ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,020,54,50
1311ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣGRE10273ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,018,55,25
145ΓΚΑΛΑΓΚΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE12132ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ2,50,017,03,25
1515ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣGRE03ο ΞΑΝΘΗΣ1,00,018,03,00

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
11ΧΑΣΟΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE14087ο ΞΑΝΘΗΣ6,00,525,524,00
22ΛΕΪΛΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE1306ΚΑΛΑΜΠΑΚΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ6,00,525,023,00
36ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE10923ο ΞΑΝΘΗΣ4,50,026,513,00
414ΜΗΤΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗGRE01ο ΣΕΡΡΩΝ4,00,025,013,50
53ΤΟΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE1236ΣΚΟΥΤΑΡΙ ΣΕΡΡΩΝ4,00,025,013,00
612ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE03ο ΣΕΡΡΩΝ4,00,024,011,50
77ΒΛΑΣΤΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣGRE10131ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,024,08,50
84ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΜΟΡΦΙΑGRE12081ο ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ4,00,022,511,50
98ΤΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE10043ο ΞΑΝΘΗΣ4,00,021,510,25
1011ΓΚΑΡΜΠΟΥΝΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣGRE0ΑΓ. ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ3,50,020,57,25
115ΤΕΛΟΥΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE11402ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,026,012,50
129ΠΥΡΓΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE10002ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ3,00,021,04,50
1315ΤΣΟΥΤΣΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣGRE0ΜΟΥΣΙΚΟ ΞΑΝΘΗΣ3,00,018,05,00
1410ΑΪΤΙΝΙΔΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑGRE05ο ΔΡΑΜΑΣ2,00,019,52,50
1513ΜΑΓΚΙΝΑ ΙΩΑΝΝΑGRE07ο ΞΑΝΘΗΣ1,00,019,02,50

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΜΘ 2016 - ΛΥΚΕΙΑ


Final Ranking after 7 Rounds

Rk.SNoNameFEDRtgClub/CityPts. TB1  TB2  TB3 
14ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE15333ο ΔΡΑΜΑΣ6,50,027,027,00
22ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣGRE17602ο ΕΠΑΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ6,00,025,522,50
37ΧΑΔΟΛΙΑΣ ΜΙΧΑΗΛGRE13853ο ΚΑΒΑΛΑΣ5,00,025,513,50
48ΔΕΜΕΛΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣGRE13752ο ΣΕΡΡΩΝ4,50,026,014,00
53ΣΑΜΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE16895ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,025,010,50
66ΜΟΣΧΟΥ ΑΛΕΞΙΑGRE14822ο ΚΑΒΑΛΑΣ4,00,024,011,50
711ΝΑΣΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣGRE12324ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ4,00,020,510,00
81ΖΗΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣGRE19422ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,028,012,00
95ΤΣΙΡΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝGRE15043ο ΚΑΒΑΛΑΣ3,50,026,512,25
109ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE13402ο ΞΑΝΘΗΣ3,00,021,57,00
1116ΛΑΦΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE01ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ3,00,017,55,50
1212ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣGRE11051ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3,00,020,54,50
1310ΓΚΑΛΑΓΚΑΝΙΔΗΣ ΡΑΦΑΗΛΒΑΣΙΛΕΙΟΣGRE13182ο ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ2,00,021,52,50
1414ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣGRE10001ο ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ2,00,020,55,00
1515ΣΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣGRE10005ο ΣΕΡΡΩΝ2,00,020,03,50
1617ΝΤΟΜΟΤΣΙΔΟΥ ΒΕΡΟΝΙΚΗGRE02ο ΞΑΝΘΗΣ1,00,020,03,00
1713ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑGRE10272ο ΕΠΑΛ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ0,00,016,50,00